Dlaczego warto mieć taras

ch.Piękne schodySchody w piętrowcu czy też w dużym apartamencie to podstawa całego budynku. Apartamenty mają do to siebie, że składają się z wielu pięter i musimy jakoś dostać się na górę. Żeby to zrobić musimy skorzystać właśnie

Dlaczego warto mieć taras Dasag Rybnik
Wykończenie doskonale komplementują wykończenie tarasu w ogrodach. Ważne jest, aby taras służył nam przez długie lata, dlatego nie można skąpić na materiałach i korzystać z tych najlepszych.

Piękne schody

Schody w piętrowcu czy też w dużym apartamencie to podstawa całego budynku. Apartamenty mają do to siebie, że składają się z wielu pięter i musimy jakoś dostać się na górę. Żeby to zrobić musimy skorzystać właśnie ze wspomnianych schodów, które w tym przypadku nie są tylko częścią aranżacji naszego wnętrza tylko czymś znacznie większym. Schody mogą być ładne i wygodne pod warunkiem, że my o to zadbamy.

Jest to jednak po części jakiś mały detal architektoniczny, który powinien wyróżniać się na tle całego domu. Nie powinniśmy obawiać, się eksperymentować z materiałami bowiem w tym przypadku bardzo oryginalne materiały wyglądają ładnie nawet po upływie 20 czy 30 lat. Sztuka aranżacji wnętrza jest czymś więcej niż tylko wykonaniem zadania. Musimy bardzo dużo się nauczyć, zanim właściwie uda nam się wykonać część postawionych przed nami prac. Budowa schodów nie należy do prostych czynności, musimy posiadać wiedzę i doświadczenie. Bez tego lepiej zlecić tego typu prace określonym ekipom budowlanym.


Encyklopedia: Taras

Taras ? celowe ukształtowanie terenu (naturalne lub sztuczne) nadające ogrodom specyficzny, schodkowy wygląd. Poziome płaszczyzny wzmacniane były murem stawianym od strony stoku. Wzmocnienie zabezpieczało płaszczyznę tarasu przed zniszczeniem (rozmyciem wodą deszczową). Ogrody tarasowe znano w starożytności (Babilon, kraje muzułmańskie, Ameryka Południowa), w czasach nowożytnych najpopularniejsze w okresie renesansu i baroku we Włoszech.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Taras_(ogrodnictwo)


Gres

Gres ? jednolita w strukturze płytka ceramiczna. Formowana jest z tzw. kamionki szlachetnej, czyli mieszaniny gliny, kaolinu, piasku kwarcowego, skalenia i szamotu, a następnie prasowana, czyli poddawana naciskowi do 800 kG/cm2. Kolejnym etapem jest wypał w temperaturze 1200 ? 1300 stopni Celsjusza.

Gres jest materiałem nisko nasiąkliwym, a tym samym i mrozoodpornym, dzięki czemu może być stosowany zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków.

Jest materiałem bardzo twardym, odpornym na ścieranie.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Gres