Twoja firma w internecie

a dane słowa pojawi się w wynikach wyszukiwania czy...też nie. Dla fachowego Seo'wca kwestia doboru fraz to bardzo ważny etap rozpoczęcia działań SEO. Nie można od tak sobie wybrać losowe frazy z danej branży, ponieważ jest ryzyko

Dodane: 18-03-2015 10:14
Twoja firma w internecie pozycjonowanie gliwice
Sposoby na promocję strony w internecie - i kampanie AdWrods. Co lepsze?

Dobre słowa kluczowe = dobre efekty

Dobór fraz to ważna sprawa, ponieważ od tego zależy czy nasza strona na dane słowa pojawi się w wynikach wyszukiwania czy...też nie. Dla fachowego Seo'wca kwestia doboru fraz to bardzo ważny etap rozpoczęcia działań SEO. Nie można od tak sobie wybrać losowe frazy z danej branży, ponieważ jest ryzyko, że nie będą zgadzać się z treścią strony i totalnie nie pasować do pozycjonowanej strony, co może zaowocować brakiem efektów pozycjonowania. Nie jest to jednak jedyna ważna kwestia w dziedzinie pozycjonowania. Jest wiele innych rzeczy, które mogą pójść nie tak.


Ewolucja wyszukiwania w sieci

Ewolucja wyszukiwarek wywołała ewolucję pozycjonowania przechodzącego przez wszelkie algorytmy binarne i wektorową analizę treści strony. Dopiero wyszukiwarki oparte na analizie topologii sieci, zliczające linki (takie jak Google), podniosły poziom trudności pozycjonowania stron. Zaawansowane algorytmy analizy topologii sieci wielu osobom wydawały się odporne na wszelkiego rodzaju próby manipulacji/modyfikacji SERP, jednak zjawisko Google bomb, polegające na masowym dodawaniu na stronach linku ze wskazanym przez pomysłodawcę anchor tekstem, pokazało drogę do łatwego modyfikowania indeksu.


Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Optymalizacja_dla_wyszukiwarek_internetowych


Pozycjonowanie jako konkurencyjny biznes w Polsce

Pozycjonowanie jako branża w Polsce jest świeża, co nie oznacza, ze nie ma konkurencji na tym rynku. Gdyż jest już teraz bardzo wiele firm zajmujących się SEO, nie każda jednak jest warta uwagi klienta. Pozycjonowanie to sprawa w teorii łatwa, aczkolwiek nie dla każdego taka praca jest dobra. Potrzebna jest ogromna wiedza na temat działania wyszukiwarek oraz zaplecze do SEO. Jeżeli firma ma w swojej kadrze wykwalifikowanych pozycjonerów to można by powiedzieć, że 'pozycje same rosną'. Firma pozycjonująca nie może jednak spocząć na laurach kiedy strona już będzie wy pozycjonowania, należy regularnie pracować nad nią, aby wysokie wyniki się utrzymały.


Nie warto oszukiwać przy seo - to szkodzi

Pozycjonować można na wiele sposobów, są metody etyczne i nieetyczne. Właściwe pozycjonowanie to metody w pełni etyczne i legalne, z założenia są takie aby nie szkodzić pozycjonowanej stronie, ani klientowi. Takie pozycjonowanie to metoda, która jest najtrwalszą metodą osiągnięcia efektu, bez ryzyka wyrzucenia witryny z wyszukiwania. Jest również blackhat pozycjonowaie jest to odwrotność białego seo i daje szybki krótkotrwały efekt i często kończy się na usunięciu witryny w wyszukiwaniu. Niestety wiele firm używa tą właśnie metodę, co dla dobra internautów jest sprawnie wyłapywane przez nowoczesne wyszukiwarki i prowadzi do szybkiego usunięcia takiej strony.